Povinné ručení

Porovnání povinného ručení online. Srovnání povinného ručení u 7 pojišťoven. Online uzavření povinného ručení a internetové slevy.


Porovnat ceny

Porovnání nabídek 7 pojišťoven

Porovnání povinného ručení

Pomocí naší kalkulačky povinného ručení rychle porovnáte povinné ručení od 7 tuzemský pojišťoven a také exkluzivní pojištění nabízené pod značkou e-Finance (e-Finance Auto, e-Finance Motor). Po vyplnění několika základních údajů ve vstupním formuláři okamžitě obdržíte konkrétní nabídky pojištění. Porovnáme za vás mnoho parametrů a vždy vybíráme nejvýhodnější pojištění na trhu.


Samozřejmostí je také možnost okamžitého uzavření povinného ručení nebo zaslání kalkulace na váš e-mail pro pozdější použití. Do 24 hodin od uzavření povinného ručení obdržíte na zadaný e-mail zelenou kartu. Podrobný postup popisující uzavření pojištění najdete v sekci Jak uzavřít povinné ručení »


V kalkulačce ihned zjistíte aktuální ceny povinného ručení. Nejlevnější povinné ručení získáte tehdy, pokud správně zadáte všechny vstupní údaje ovlivňující cenu pojištění. Jedná se například o celkový počet bezeškodných měsíců, věk pojistníka, typ klienta (soukromá osoba, podnikatel, právnická osoba), frekvence placení pojištění, druh a výkon vozidla apod.


Povinné ručení porovnání

Na našich stránkách porovnáte povinné ručení u 7 pojišťoven. U každé z těchto pojišťoven si ho můžete ihned uzavřít.

Povinné ručení

Na našem webu najdete aktuální povinné ručení 2017.

Povinné ručení ceník

V naší kalkulačce povinného ručení je obsažen kompletní ceník povinného ručení většiny pojišťoven dostupných na trhu, vyjma jedné pojišťovny.

Nejlevnější povinné ručení

Nejlevněji povinné ručení uzavřete, pokud si online porovnáte nabídky všech pojišťoven a správně zadáte údaje mající vliv na cenu pojištění, jako je např. počet bezeškodných měsíců, další uzavřené smlouvy např. životní pojištění, penzijní připojištění atp.

Pojištění motorky, auta i kamionu

Snadno a rychle online

Dříve než začnete porovnávat ceny povinného ručení, připravte si malý a velký technický průkaz od vozidla. Informace uvedené v těchto dokladech budete potřebovat při vyplňování vstupního formuláře. Nenechte se zpočátku odradit větším množstvím požadovaných informací, údaje jsou důležité pro správný výpočet pojistného. K uzavření pojištění je potřeba vyplnit alespoň pole označená červenou hvězdičkou.

 

V prvním kroku Vás čeká vyplnění vstupního formuláře. Na tomto místě uvedete informace o vozidle (typ vozidla, rok výroby, datum první registrace apod.), osobě, která pojištění sjednává (tzv. pojistník) a další údaje o vozidle potřebné k výpočtu pojistného (pozn. u stávající pojišťovny si dopředu zjistěte délku bezeškodného období).

 

Po odeslání vyplněného formuláře se přesunete do druhého kroku, kde již vidíte přehledně seřazené nabídky povinného ručení jednotlivých pojišťoven. Po kliknutí na nabídku se Vám zobrazí podrobné informace vybraného povinného ručení.

 

Až budete mít vybráno, stačí jednoduše kliknout na tlačítko UZAVŘÍT a přesunete se do dalšího kroku. Zde stačí vyplnit pár doplňujících informací o vozidle (barva, SPZ, VIN kód, stav tachometru apod.). V dalším kroku doplníte informace o pojistníkovi. Dále následuje rekapitulace pojištění. Po odsouhlasení uvedených údajů Vás čeká poslední krok, a to potvrzení smlouvy a úhrada pojistného.

 

DOPORUČENÍ: Povinné ručení nevybírejte jen podle ceny, ale tak, abyste získali odpovídající pojistné krytí. Výhodnější cena nemusí nutně znamenat lepší ochranu v případě pojistné události (například dopravní nehody). Přihlédněte také ke zkušenostem klientů s pojišťovnou a celkové úrovni poskytovaných služeb. 

Slevy a výhody

Jak uzavřít povinné ručení online?

Porovnat a uzavřít povinné ručení (neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) zvládnete velmi rychle a jednoduše online. Stačí kliknout na odkaz Porovnat a uzavřít online a postupně vyplňovat jednotlivá pole vstupního formuláře. V případě povinného ručení budete potřebovat informace o vozidle, které jsou uvedeny v malém a velkém technickém průkazu. Nejvýhodnější povinné ručení získáte, pokud dlouhou dobu jezdíte bez nehod a můžete si započítat bonus za bezškodní průběh pojištění. Naše ceny navíc zahrnují  internetové slevy. Vybranou variantu povinného ručení stačí označit a dokončit objednávku.    

Které škody kryje povinné ručení

Povinné ručení chrání vlastníka, provozovatele i řidiče motorového vozidla. Toto pojištění kryje škody způsobené v souvislosti s provozem motorového vozidla jiným účastníkům silničního provozu a ostatním třetím osobám. Každý pojištěný má právo, aby za něho pojišťovna uhradila následující škody:

 

a) újmu vzniklou ublížením na zdraví nebo usmrcením,

b) újmu vzniklou poškozením, zničením nebo ztrátou věci, jakož i škodu vzniklou odcizením věci, pozbyla-li fyzická osoba schopnost ji opatrovat,

c) ušlý zisk,

d) účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením jen v případě marného uplynutí lhůty k vyřízení pojistné události nebo neoprávněného odmítnutí, anebo neoprávněného krácení pojistného plnění pojistitelem.

 

Povinné ručení nekryje škodu na vlastním vozidle u zaviněné dopravní nehody ani škodu způsobenou odcizením vozidla. Proti těmto škodám se vyplatí sjednat si havarijní pojištění.

Jak vypovědět povinné ručení

Majitelé vozidel se občas mohou dostat do situace, kdy musí nebo sami chtějí ukončit stávající pojistnou smlouvu. Zatímco uzavření prvního povinného ručení je velmi snadné, na jeho následné vypovězení je třeba myslet v předstihu. Pojistnou smlouvu je možné vypovědět například do dvou měsíců od jejího uzavření, šest týdnů před výročím smlouvy nebo při prodeji, krádeži či likvidaci vozidla. Níže jsou podrobněji popsány jednotlivé situace.

 

Změna pojišťovny na základě vlastního rozhodnutí

Pokud nejste s uzavřeným pojištěním spokojeni, a od uzavření pojistné smlouvy ještě neuplynuly dva měsíce, můžete smlouvu vypovědět okamžitě. Výpověď však musíte pojišťovně zaslat písemně. Jakmile pojišťovna výpověď obdrží, začíná běžet osmidenní lhůta a po jejím uplynutím sjednané povinné ručení zaniká. Počítejte ovšem s tím, že pojišťovna má nárok na poměrnou část pojistného za dobu, kdy Vás chránila.

 

Povinné ručení lze standardně vypovědět ke konci pojistného období. Váš záměr ovšem musíte pojišťovně včas oznámit, a to písemně šest týdnů před dnem, kdy bylo pojištění sjednáno (pozn. jedná se o takzvané výročí smlouvy). Pokud smlouvu včas nevypovíte, pojištění se automaticky prodlužuje na další období.

 

Zrušení povinného ručení z důvodu prodeje, krádeže a likvidace vozidla

O prodeji, krádeži nebo likvidaci vozidla je nutné co nejdříve informovat pojišťovnu. Jakmile budete mít připravenou kopii kupní smlouvy nebo kopii velkého technického průkazu s vyznačenou změnou vlastníka, můžete požádat pojišťovnu o ukončení pojistné smlouvy. V případě krádeže vozidla budete potřebovat policejní protokol o odcizení a při likvidaci vozidla doklad o jeho vyřazení z evidence. Ke dni doručení žádosti pojišťovně sjednané povinné ručení zanikne. 

 

Zde naleznete: Výpověď povinného ručení vzor >>

Zákon o pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel

Povinné ručení (neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla) musí mít sjednáno každé vozidlo, které se pohybuje nebo je ponecháno na pozemní komunikaci či místech k ní náležících. Pokud vlastník vozidla nechce dočasně vozidlo provozovat a platiti za něj povinné ručení, musí uložit obě registrační značky (SPZ) a osvědčení o registraci vozidla (tzv. malý technický průkaz) do depozitu.

 

Provozování vozidla bez platného povinného ručení je považováno za porušení zákona a majiteli nepojištěného vozidla hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 40 tisíc korun. V případě způsobení dopravní nehody nepojištěným vozidlem vzniká povinnost uhradit škodu v plné výši.

Výše příspěvků do garančního fondu

Dne 15. ledna 2015 nabyla účinnosti novela zákona č. 168/1999 Sb. (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), která zrušila příspěvek nepojištěných do Garančního fondu České kanceláře pojistitelů.

Články o povinném ručení na našem blogu:

Kdy a jak můžete zrušit povinné ručení

Prodali jste auto, vyřadili jste ho z provozu nebo vám bylo odcizeno? V těchto a dalších situacích majitelé motorových vozidel ruší povinné ručení. Přečtěte si, jaká jsou pravidla výpovědi pojistné smlouvy.

zobrazit celý článek »

Co dělat při dopravní nehodě

Nevěnování se řízení, nesprávné otáčení nebo couvání a nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem jsou tři nejčastější příčiny dopravních nehod. Přečtěte si, co dělat, když se stanete účastníky dopravní nehody.

zobrazit celý článek »

Co dělat, když vám ukradnou auto

Marně hledáte auto, které jste včera zaparkovali před domem? Přečtěte si, jak nahlásit krádež vozidla policii a pojišťovně.

zobrazit celý článek »

Porovnáte nabídku všech následujících pojišťoven

AllianzAXAČSOBe-Finance MotorHasičská vzájemná pojišťovnaKooperativaSlavia pojišťovna
Máte dotaz? Kontaktujte nás
Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »Vyplněním formuláře udělujete společnosti e-Finance Makléři, s.r.o. souhlas ke zpracování svých osobních údajů. Informace o zpracování osobních údajů

Vytiskni stránku Pošli známému
Odkaz byl úspěšne odeslán   poslat další »